Wyżywienie | Poziomka | Niepubliczne Przedszkole, Skała

Wyżywienie

Zapewniamy naszym przedszkolakom 4 smaczne posiłki.

• śniadanie
  • II śniadanie
  • obiad (zupa, drugie danie, kompot)
  • podwieczorek

Śniadania, II  śniadania oraz podwieczorki przygotowywane są w naszej kuchni. Obiady dostarczane są przez firmę cateringową.

Szczególną uwagę przykładamy do spożywania przez dzieci owoców i warzyw. W trosce o zdrowie naszych przedszkolaków ograniczamy ilość słodyczy. Zamiast batoników i czekoladek dzieci jedzą owoce, jogurty, płatki (kukurydziane, ryżowe, pełnoziarniste), miód.
Dbamy o to, aby jedzenie dla naszych przedszkolaków było przyjemnością, dlatego dzieci jedzą tyle ile chcą zjeść (nie zmuszamy do jedzenia). Posiłki nie są limitowane, a dla łakomczuszków zawsze znajdzie się dokładka. W ciągu dnia dzieci mają stały dostęp do napojów (woda mineralna, herbata, kompot).
Rodzice mają wgląd do codziennego menu, które wywieszane jest w przedszkolu na tablicy informacyjnej.
Uwzględniamy diety indywidualne.