Zajęcia popołudniowe | Poziomka | Niepubliczne Przedszkole, Skała

ZAJĘCIA TANECZNE

Dzieci 3-6 lat

Zajęcia dla najmłodszych miłośników tańca. Zapraszamy wszystkie dzieci od trzeciego roku życia na zajęcia taneczno-ruchowe. Program nauczania został specjalnie przygotowany dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nauka odbywa się  poprzez zabawę, pobudzanie wyobraźni dziecka, kontakt z muzyką. Podczas zajęć dzieci poznają wiele tańców: salsa, polonez, walc, samba, cha cha, pasodoble, rock and roll, asereje, kaczuszki i wiele innych, jak również poprawiają koordynację ruchową i uczą się panować nad własnym ciałem. Dużą zaletą zajęć jest możliwość usamodzielnienia się dzieci oraz nauka pracy w grupie. Na koniec roku szkolnego wszystkie dzieci prezentują swoje umiejętności podczas spotkania z rodzicami. Mali uczestnicy kursu otrzymują pamiątkowe dyplomy, upominki oraz medale.

osoba prowadząca: instruktor Szkoły Tańca Pasja.

spotknia: 1 raz w tygodniu 45 minut. Obecnie zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 17:00 (3-4 latki) i o godz. 18:00 (5-6 latki).

grupa: 2 grupy wiekowe: 3-4 latki oraz 5-6 latki

koszt zajęć: 160zł /semestr

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI

(2,5 – 7 lat)

Zapraszamy dzieci w wieku 2,5-7 lat na zajęcia z j.angielskiego

Wszystkie kroki począwszy od stworzenia przyjaznego otoczenia, po zabawy, pomoce naukowe, są tak przygotowane aby dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie, a to sprawia, że bez problemu wchodzi w świat poznawanego języka.

Nauka języków obcych od najmłodszych lat jest słuszna i może sprawić dziecku wiele radości, a rodzicom powody do dumy. Celem zajęć jest zachęcenie dziecka do interaktywności. Im młodsze dziecko tym bardziej odbywa się to naturalnie. Przed 6 rokiem życia dzieci nie uczą się języka w sposób świadomy. Dopiero koło 7-8 roku życia  dziecko jest zdolne zauważyć i zrozumieć użyteczność języka obcego. Powinno się mu wtedy wytłumaczyć dlaczego się go uczy.

Kiedy dziecko rośnie wpływ na jakość nauczania ma dynamika grupy.  Pojawia się chęć współzawodnictwa, naśladowania co doskonale można wykorzystać na spotkaniach w zabawach ruchowych czy w zabawach „ wchodzenia w rolę”. Nadal  jednak podstawą gwarantującą sukces w nauczaniu jest atrakcyjność proponowanych zajęć w oczach dzieci. I właśnie na to kładziemy nacisk!

Spotkanie trwa 60 minut i jest podzielone na trzy  20 minutowe moduły:

MODUŁ I SPOTKANIA:

W trakcie pierwszych 20 minut pojawia się kilka pozycji stałych takich jak: powitanie, pozdrowienia, zabawy stanowiące „rozgrzewkę językową”. Następnie wprowadzane są nowe treści oraz mnóstwo pomocy naukowych od barwnych ilustracji,  kart obrazkowych, po rozmaite rekwizyty, pomoce naukowe, maskotki, pacynki,  kufry z ubraniami, zabawkami etc….Każde zajęcia wzbogacane są tradycyjnymi piosenkami i rymowankami dla dzieci, zachęcającymi ich do uczestnictwa w zabawie.

MODUŁ II SPOTKANIA:

Kolejny krok to praca z wykorzystaniem szeroko pojętych nowych technologii. Będzie to najczęściej praca na tabletach ze specjalnie dobranymi aplikacjami w języku angielskim lub francuskim dla dzieci. Będzie to Karaoke dla dzieci przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Dzieciaki zaśpiewają poznane wcześniej piosenki, usłyszą swój głos, pobawią się nim a  takie zabawy świetnie wpływają na aparat głosowy. Moduł II ma za zadanie głównie utrwalenie poznanych wcześniej treści w sposób, który dzieciaki uwielbiają, oraz zapoznanie ich z pozytywnymi sposobami wykorzystania „nowych technologii”.

MODUŁ III SPOTKANIA:

Ostatnie 20 minut  poświęconych jest na szeroko pojęty ruch. Dobrane odpowiednio do wieku zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki, tańca i gier zespołowych. W trakcie trzeciego modułu aktywizowane są wszystkie zmysły oraz zaspokajana jest naturalna potrzeba ruchu dziecka. Będziemy brali udział w wyścigach, torach przeszkód, grach ruchowych, tańcach, gimnastyce. To wszystko wykorzystując język obcy. Będzie się działo!

osoba prowadząca: pani Izabela Burkat

spotkania: poniedziałki i środy godz. 17:00-18:0018:00-19:00.

koszt zajęć: 450 zł/semestr

INFORMACJE ORAZ ZAPISY: e-mail: info@przedszkoleskala.pl lub telefonicznie: 695-023-224

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!